Praha 2: Restaurace a pivovar Pivovarský dům

Pivovary - Praha 2: Restaurace a pivovar Pivovarský dům

Restaurace a pivovar Pivovarský dům nachází se na adrese Lípová 15, 120 00 Praha 2. Pivovar byl založen v roce 1998, velikost varny je 500 l a předpokládaný roční výstav 800 hl piva.

Jednatelem a ředitelem je Ing. Jan Šuráň a sládkem je Martin Pišín.

V restauraci je příjemné posezení při ochutnávání různých piv.

Značky čepovaných piv:

Benedict – český klasický ležák – pivo plzeňského typu

Benedict – český klasický ležák Tmavý - pivo plzeňského typu. Kulaté, příjemně chmelové chuti, která postrádá výraznější sladkost tak typickou protmavá piva. Díky tomu chutná i těm zákazníkům, kteří obvykle tmavá piva nevyhledávají.

Pšeničné pivo - díky své popularitě především v Německu a Rakousku je v mnoha zemích toto pivo známé spíše pod svými německými jmény – Weizen Bier nebo Weissbier. Málokdo dnes ale ví, že toto svrchně kvašené pivo vyrobené z ječného a pšeničného sladu bylo původně typicky českým pivem. Naši předkové jej pili od raného středověku až téměř do konce 19. století, kdy nad ním v oblibě definitivně zvítězilo „nové“, spodně kvašené pivo plzeňského typu. Svrchní kvašení dává tomuto pivu nezaměnitelnou lehkou chuť, kterou skvěle doplňuje plátek citronu, se kterým jej servírujeme.

Kávové pivo – lahvové. Tmavý ležák s karamelově jemnou, a přesto výraznou chutí kávy. Je velmi oblíbeným pivem především u naší dámské klientely, ale neměl by jej vynechat nikdo, kdo má rád kávu i pivo. Na závěr sklenici zdobíme kávovými zrnky.

Višňové pivo - Málokteré speciální pivo v sobě snoubí zdánlivě protichůdné chutě tak dokonale jako pivo višňové. Má oku lahodící granátovou barvu, příjemnou chmelově-višňovou chuť a vůni, není však o nic sladší než ostatní piva.

Banánové pivo - Pivní speciál, který je rodným bratrem bílého, svrchně kvašeného pšeničného piva. Přirozeně ovocnou chuť pšeničného piva nevtíravě podtrhuje jemná chuť a vůně banánů.

Kopřivové pivo - Další z našich netradičních pivních speciálů, který se vyznačuje jemně nazelenalým nádechem, příjemnou vůní a chutí po sušených kopřivách.

Speciál měsíce - Kromě stálé nabídky u nás každý měsíc najdete na čepu jedno další, méně obvyklé pivo z naší vlastní produkce, či od jiného prověřeného malopivovaru.

Šamp – Pivní sekt – lahvové. Pivo, které na samý závěr výrobního procesu plníme do lahví spolu se šampaňskými kvasinkami, kde několik týdnů znovu dokváší a zraje. Chuť výsledného moku je velmi neobvyklá, oblíbená i mezi nepivaři. Skvěle se hodí ke slavnostnímu přípitku, jako nápoj na uvítanou anebo jako doprovod k dezertům. Vyrábíme jej ve spolupráci s pivovarem ve Strakonicích.

Více na www.pivovarskydum.com.

Petr Nahodil

[ 04. 06. 2022 | Doporučit | Vytisknout | 365 přečtení ]
Pivní aktuality ve zkratce
10.10.Anketa o nejhezčí pivní suvenýry roku 2023
Hlasujte i Vy v anketě O nejhezčí pivní etiketu, pivní tácek, pivní korunku pivovarů a minipivovarů za rok 2023, kterou pořádá Parkán klub Tábor.

> Anketní lístek <


1.10.Sběratelské setkání KSK v Praze
Zveme na setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané Klubem sběratelů kuriozit, které se bude konat 14. října 2023 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Rezervace stolů:
Petr Nahodil
tel.: 603 712 269
email: p.nahodil@centrum.cz
Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození ČSR
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč
60 kalendáříků

Více informací o sérii

Časopis Svět piva

Svět piva

Časopis Svět piva vydává
České sdružení klubů historie pivovarnictví
pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Inzeráty
Informace