www.pivnisberatelstvi.cz
Akce, Burzy, Sběratelská setkání / Ze zákulisí přípravy celosvětového setkání sběratelů v Martině

Ze zákulisí přípravy celosvětového setkání sběratelů v Martině

Akce, Burzy, Sběratelská setkání 11. 02. 2013 - Akce, Burzy, Sběratelská setkání

Je už dostatečně známé, že začátkem října tohoto roku (3.-6.10.2013) se v Martině uskuteční první celosvětové střetnutí sběratelů pivních suvenírů pod oficiálním názvem 1st Brewery Collectibles World Convention.

Příprava téo akce vyžaduje rozsáhlé organizační, logistické, kulturně-společenské, ale i finanční zabezpečení. Z toho důvodu se hlavní organizátor Porter club v Martině, začal zabývat přípravou již v listopadu loňského roku.

Prvním úkolem bylo sestavit silný organizační team, který bude odpovídat za organizaci celé akce. Tento team má 22 členů a kromě zástupců Porter clubu jsou v něm i zástupci města Martin, dalších spoluorganizátorů, partnerů, sponzorů i přátele klubu s různým zaměřením činností.

První společné zasedání organizačního teamu bylo počátkem prosince v hotelu Victoria v Martině. Schválený byl především podrobný harmonogram příprav projektu, který obsahuje více než 70 konkrétních úkolů a byly rozděleny úkoly pro jednotlivé členy teamu. Byl tu představen i návrh programu, který se pak ještě v dalších týdnech upřesňoval až do konečné podoby. Takže dnes je už připraven a schválen oficiální program akce na 4 dny. Taková akce bude vyžadovat i značné finanční zabezpečení.

Na základě harmonogramu přípravy a programu akce byl připraven vzápětí i reálný finanční rozpočet. Pro naplnění příjmové složky byly realizovány úspěšné jednání s primátorem města, s několika sponzory a zpracované žádosti o dotace. Předseda organizačního teamu úspěšně dotáhl do konce i jednání s mediálními a reklamními partnery. Stejně je už dohodnuta a potvrzena prezentace slovenského pivovarů. Svou účast potvrdilo sedm minipivovarů a malých pivovarů, které jsou členy Asociace malých nezávislých pivovarů na Slovensku. Úspěšně se ve spolupráci s celosvětovým koordinátorem a světovou exekutivou BCWC rozjela i propagace celé akce v zahraničí.

Oficiální propagace se již uskutečnila na sběratelských setkáních v Chile, USA, Austrálii, ale iv různých sběratelských časopisech po celém světě jako např. Portugalsko, Argentina, Brazílie, Rusko, Německo, Španělsko, Nizozemsko a pod. Na podporu projektu máme ve světě v současné době 34 koordinátorů v 31 zemích (dokonce iv Africe, kde je velmi málo sběratelů), kteří jsou v kontaktu s předsedou organizačního teamu a dostávají pravidelně aktuální informace o přípravě. Již nyní nám část z nich garantuje účast sběratelů z jejich zemí (např. Řecko, Portugalsko, Lotyšsko, Rusko, Austrálie, Arménie a pod.).

Na sociální síti Facebook byla vytvořena skupina "Brewery collectibles World Convention", ve které je zaregistrováno více než 900 členů a která přináší také různé aktuální informace o přípravě akce. Stejně i na stránkách Porter clubu www.porterclub.szm.sk je vytvořena již podstránka s informacemi o prvním celosvětovém setkání v Martině v různých jazycích.

Máme už vyřešené i některé důležité logistické opatření. Byla realizována rezervace sportovní haly, ubytovací kapacity v hotelu Victoria, v penzionu Černá paní, na školní ubytovně, jakož i další prostory pro doprovodné a společenské akce.

Koncem ledna jsme dokončili přípravu oficiálního pozvání v anglickém jazyce. Obsahuje 20 stran s podrobnými informacemi o organizaci, programu, ubytování, způsobu rezervaci, nechybí tam naši sponzoři, jakož i prezentace města a klubu. Dotazník pro registraci bude později k dispozici také ve slovenském jazyce.

Už dosud jsme realizovali mnoho důležitých opatření, ale ještě hodně práce nás čeká i v dalších měsících. Pozornost soustředíme především na další propagaci akce, výrobu jednoduchých propagačních a upomínkových materiálů, zpracování bulletinu pro účastníky, zajištění stolů, na možnou úpravu prostorů, organizaci občerstvení, chceme pomoct is dopravou mezi hotely a sportovní halou, budeme připravovat výstavu piv z celého světa, degustační soutěž apod.

Ohlasy ve světě jsou zatím velmi příznivé a všichni očekávají v Martině velkolepé setkání sběratelů z celého světa. Jsme hrdí, že právě Porter club v Martině má tu čest zorganizovat takovou akci a věříme, že v tomto směru nezklameme.

Ján Pokrievka

BCWC 2013 Martin


| Doporučit | Vytisknout | 5067 přečtení |
Pivní aktuality ve zkratce
26.09.2021: Sběratelské setkání KSK v Praze 16.10.2021

Zveme na setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané Klubem sběratelů kuriozit, které se bude konat 16. října 2021 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Stoly je možné rezervovat u p. Petra Nahodila, a to buď telefonicky na tel.: 603 712 269 nebo na emailu: p.nahodil@centrum.cz.

Od roku 2020 jsme nuceni v souvislosti s další změnou místa konání setkání přistoupit k úpravě ceny pronájmu stolu. Od nového roku bude cena 100 Kč. Děkujeme za pochopení.

Na setkání platí zakoupené stoly z neuskutečněného setkání 18.4.2020!

Novinka - Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození Československa
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč | 60 kalendáříků
Více informací o sérii

Časopis Svět piva
Svět piva
Časopis Svět piva vydává Sdružení pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace

Copyright © 2002-2021 Petr NAHODIL - kopírování jakékoliv části je možné jen se svolením autora! Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Powered by phpRS. Webdesign by PENAweb. Optimalizace PageRank.cz | Svět kalendářů