www.pivnisberatelstvi.cz
Informace / Žatecké milénium

Žatecké milénium

Informace 24. 05. 2005 - Informace

Když sběratelé pivovarských suvenýrů zaslechnou v hovoru termín město chmele, tak se každému z nich okamžitě vybaví město Žatec. Jak by ne, když žatecko je vyhlášenou oblastí pěstování zeleného zlata již několik století.

Žatecký chmel proslavil naše pivo na celém světě. Každoročně v Žatci na minichmelnici umístěné přímo na náměstí symbolicky v rámci Dočesné končí sklizeň chmele. A právě v letošním roce slaví město Žatec tisíc let od první písemné zmínky o městě.

V rámci všech možných oslav, které jsou rozplánovány na celý letošní rok, tak i Chmelařský institut s.r.o. Žatec vydal pivní etiketu Žatecké milenium. V Chmelařském institutu je umístěn pokusný pivovar, kde se provádí varní zkoušky chmele. Stejnou etiketu opatřenou přetiskem k 20. výročí založení vydal v Žatci klub Chrám chmele a piva sekce sběratelů.

Do dalších let přejeme vedení i členům klubu pevné zdraví a hodně úspěchů v jejich práci.


| Doporučit | Vytisknout | 2093 přečtení |
Pivní aktuality ve zkratce
26.09.2021: Sběratelské setkání KSK v Praze 16.10.2021

Zveme na setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané Klubem sběratelů kuriozit, které se bude konat 16. října 2021 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Stoly je možné rezervovat u p. Petra Nahodila, a to buď telefonicky na tel.: 603 712 269 nebo na emailu: p.nahodil@centrum.cz.

Od roku 2020 jsme nuceni v souvislosti s další změnou místa konání setkání přistoupit k úpravě ceny pronájmu stolu. Od nového roku bude cena 100 Kč. Děkujeme za pochopení.

Na setkání platí zakoupené stoly z neuskutečněného setkání 18.4.2020!

Novinka - Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození Československa
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč | 60 kalendáříků
Více informací o sérii

Časopis Svět piva
Svět piva
Časopis Svět piva vydává Sdružení pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace

Copyright © 2002-2022 Petr NAHODIL - kopírování jakékoliv části je možné jen se svolením autora! Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Powered by phpRS. Webdesign by PENAweb. Optimalizace PageRank.cz | Svět kalendářů