Z našich pivovarů

Pivní aktuality - Z našich pivovarů

Pardubický pivovar chystá pro příští rok zdražení piva. Očekává se, že jeho cena vzroste o 50 až 70 haléřů. Do ceny se promítne vyšší cena za ječmen a očekávaný růst cen energií.

Přesnou kalkulaci od příštího roku pivovar teprve připravuje. Uvedl ředitel společnosti Jan Kvasnička.

Zdražení od října letos oznámila skupina K Brewery. Regionální pivovar v Pardubicích se nepřipojil a tradičně změní ceny až od nového roku. Pivovar původně očekával, že letos vyrobí 85 až 90 tisíc hektolitrů piva. Už nyní je ale jasné, že se mu to nepovede a udrží produkci na úrovni loňského roku, to znamená okolo 60 tisíc hektolitrů chmelového moku. „Předpokládali jsme větší produkci, ale nevěděli jsme, že krize tolik zasáhne naše spotřebitele,“ doplnil Kvasnička.

Podkováň začne na jaře opět vařit pivo – po osmi letech budou sjíždět z linek pivní láhve s etiketou Podkováň. Poté, co se v červnu 2003 dostal pivovar do konkurzu, ho koupila firma Lora Viktoria. Ta chce v březnu zahájit výrobu, zjistil týdeník Sedmička.

Domažlice investují do pivovaru sto milionů – Domažlice se po několikaletých sporech s pražským developerem staly definitivním majitelem bývalého pivovaru. Údajně v nejstarším pivovaru ve střední Evropě, uzavřeném před 14 lety, chce radnice rychle obnovit vaření piva. Přestavba na minipivovar, restauraci a kulturní centrum, vše za sto milionů korun, má začít na jaře 2012.

Budějovický Budvar boduje v Německu – Budweiser Budvar je nejprodávanější značkou mezi dováženými pivy v německých maloobchodních prodejnách. Vyplynulo to z pravidelného auditu agentury Nielsen. Loni bylo v německých obchodech prodáno 200 tisíc hektolitrů piva z českobudějovického pivovaru, meziročně o devět procent více.

Prazdroj zdraží pivo – Plzeňský Prazdroj zvýší od ledna ceny v průměru o dvě procenta. Důvodem je nárůst nákladů na nákup surovin. Zvýšení cen se týká jen vybraných značek a typů balení, řekl mluvčí pivovaru Jiří Mareček. Nové ceny konkrétních produktů firma neuvedla.

Petr Nahodil

[ 10. 04. 2011 | Doporučit | Vytisknout | 2280 přečtení ]
Pivní aktuality ve zkratce
5.5.Pivní etikety piva Tulák
České sdružení klubů historie pivovarnictví, z. s. připravuje vydání nové série pivních etiket piva Tulák. V prodeji by se měla objevit v červnu.

9.4.Sběratelské setkání KSK v Praze
Zveme na setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané Klubem sběratelů kuriozit, které se bude konat 23. dubna 2022 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Rezervace stolů:
Petr Nahodil
tel.: 603 712 269
email: p.nahodil@centrum.cz


24.3.Setkání v Rakovníku zrušeno
Sběratelské setkání v Rakovníku plánované na 2. dubna je zrušeno.
Nejbližší setkání
21.05.2022 - Třebíč

28.05.2022 - Rožňava SK
Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození ČSR
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč
60 kalendáříků

Více informací o sérii

Časopis Svět piva

Svět piva

Časopis Svět piva vydává
České sdružení klubů historie pivovarnictví
pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace