www.pivnisberatelstvi.cz
Pivní aktuality / Výstava: A přece se točí!

Výstava: A přece se točí!

Pivní aktuality 25. 06. 2012 - Pivní aktuality

Výstava pivního skla od 18. století po současnost představí nejen typické exempláře, ale též zajímavosti, návrhy vzešlé ze soutěže sklářských škol regionu nebo práce předních českých návrhářů Jana Čapka a Ronyho Plesla, Designéra roku 2011.

Dozvíte se též něco o historii vaření piva v kraji. Výstavu doprovází výrobky vratislavického pivovaru KONRAD a zbrusu nové, speciálně pro tuto příležitost vytvořené vtipy Petra Urbana.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou se připojilo k letošní marketingové kampani Libereckého kraje „Křehká krása – vybroušená chuť“ výstavou „A přece se točí! Pivní holby, korbele, půllitry a sklenice od A po Z“. Záštitu nad výstavou převzala náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová.

V objektu Galerie Belveder, kde na počátku 20. století bývala zavedená restaurace, se návštěvníkům představí část bohaté sbírkové kolekce muzea, která čítá několik set exemplářů pivního skla od 18. století až po současnost. Z nich byly pro výstavu vybrány nejen typické exempláře, ale i některé kuriozity a zajímavosti. Co se do nich točilo ukáže stručně zpracovaná historie pivovarnictví v regionu. Výstava připomene i letošní kulaté výročí vratislavického pivovaru Konrad, který je z historického hlediska pokračovatelem jablonecké tradice vaření piva. Současnost zastupují realizované návrhy renomovaných designérů Jana Čapka a Ronyho Plesla, budoucnost pivních sklenic pak prezentují práce studentů středních sklářských škol regionu, pro které byla vyhlášena soutěž na vytvoření nových návrhů.

Výstavu dále doprovodí právě pro tuto příležitost vytvořené kresby Petra Urbana. Uspořádané v originální knížku si je budou moci návštěvníci na výstavě zakoupit. „Petra Urbana jsme původně jen požádali, jestli by pro nás nebyl ochotný udělat obrázek pro plakát a pozvánku. A on nám po dvou měsících volal, ať si přijedeme vybrat, že už má 80 úplně nových obrázků jen pro naši výstavu. Tak jsme si řekli, že by byla škoda je neukázat“, vysvětlila nezvyklé spojení ředitelka muzea Milada Valečková. A protože ne všechny Urbanovy obrázky lze vystavit veřejně, bude pro milovníky Pivrncova světa zřízena i „galerie za plentou“.

K výstavě se připravuje také zajímavý doprovodný program. „Návštěvníci budou při prohlídce výstavy vyplňovat kvíz, za což budou na závěr „hořce“ odměněni. Po dobu výstavy uspořádáme také několik ochutnávek pivních speciálů – zažijeme třeba černý pátek 13. (července) nebo červenou sobotu“, doplnil kurátor výstavy Petr Nový. Vernisáž výstavy „A přece se točí!“, spojená se křtem knihy pivních obrázků Petra Urbana, se uskuteční v Galerii Belveder v úterý 19. června 2012 v 17 hodin. Výstava potrvá do 28. září, otevřeno bude ve všední dny od 13 do 17 hodin, o víkendech od 10 do 17 hodin (v červnu a v září mimo pondělky).

KONTAKT
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou, www.msb-jablonec.cz


| Doporučit | Vytisknout | 2559 přečtení |
Pivní aktuality ve zkratce
26.09.2021: Sběratelské setkání KSK v Praze 16.10.2021

Zveme na setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané Klubem sběratelů kuriozit, které se bude konat 16. října 2021 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Stoly je možné rezervovat u p. Petra Nahodila, a to buď telefonicky na tel.: 603 712 269 nebo na emailu: p.nahodil@centrum.cz.

Od roku 2020 jsme nuceni v souvislosti s další změnou místa konání setkání přistoupit k úpravě ceny pronájmu stolu. Od nového roku bude cena 100 Kč. Děkujeme za pochopení.

Na setkání platí zakoupené stoly z neuskutečněného setkání 18.4.2020!

Novinka - Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození Československa
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč | 60 kalendáříků
Více informací o sérii

Časopis Svět piva
Svět piva
Časopis Svět piva vydává Sdružení pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace

Copyright © 2002-2022 Petr NAHODIL - kopírování jakékoliv části je možné jen se svolením autora! Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Powered by phpRS. Webdesign by PENAweb. Optimalizace PageRank.cz | Svět kalendářů