www.pivnisberatelstvi.cz
Pivní aktuality / Únětický pivovar opět vaří

Únětický pivovar opět vaří

Pivní aktuality 27. 09. 2011 - Pivní aktuality

Po více než půl století začal pivovar v Úněticích mezi Prahou a Roztoky znovu vařit pivo. Noví majitelé slibují i bohaté kulturní zážitky, uvedla manažerka komunikace pivovaru Jitka Menclová.

První várku piva Únětické 12 Dej Bůh štěstí, začali sládci vařit už 15. května s tím, že otevření pivovaru a ochutnávka se připravuje na 11.6.2011. Cílem obnovy produkce piva je navázání na úspěšné období na přelomu devatenáctého a dvacáteho století, kdy pivovar produkoval dvacet tisíc hektolitrů piva za rok.

Únětickou "desítku" a "dvanáctku" budou sládci vařit podle tradičních výrobních postupů českého pivovarství, bez pasterace a chemické stabilizace. "Při výrobě piva používáme čistě české produkty. Slad pochází z malé sladovny ve středních Čechách, chmel je známýžatecký poloraný červeňák" řekl vrchní sládek únětického pivovaru Vladimír Černohorský.

Projekt na obnovu tradice vaření piva se pod vedením manželů Tkadlecových začal připravovat loní v březnu. Pivovar tehdy sloužil jako sklad mléčných výrobků, pivo se tam přestalo vařit několik let po skončení druhé světové války.


| Doporučit | Vytisknout | 1763 přečtení |
Pivní aktuality ve zkratce
02.04.2020: ZRUŠENO sběratelské setkání KSK v Praze 17.10.2020

Klub sběratelů kuriozit oznamuje, že setkání pro sběratele pivovarských suvenýrů plánované na 17. října 2020 je z důvodu vládních opatření souvisejících s pandemií COVID-19 ZRUŠENO. Všechny zakoupené i dosud nezaplacené rezervace stolů jsou automaticky přesunuty na jarní termín. Pevně věříme, že se na jaře všichni ve zdraví opět setkáme.

Novinka - Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození Československa
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč | 60 kalendáříků
Více informací o sérii

Časopis Svět piva
Svět piva
Časopis Svět piva vydává Sdružení pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace

Copyright © 2002-2021 Petr NAHODIL - kopírování jakékoliv části je možné jen se svolením autora! Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Powered by phpRS. Webdesign by PENAweb. Optimalizace PageRank.cz | Svět kalendářů