Svět piva 2005

Články a reportáže - Svět piva 2005

Pod tímto názvem se konala od 11. 6. - 3. 9. 2005 v Prácheňském muzeu v Písku výstava prezentující sběratelství pivních suvenýrů.

Tuto jedinečnou akci jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít.

Proto jsme 28. 6. výstavu navštívili a byli jsme velmi mile překvapeni její vysokou úrovní. A konstatovali jsme, že se organizátorům podařilo široké veřejnosti představit jednotlivé obory, kterým se sběratelé pivních suvenýrů věnují.

Největší část výstavy byla věnována pivním etiketám z více jak 190 států světa. Dále mohli návštěvníci vidět ukázky pivních plechovek, korunkových uzávěrů, pivních tácků, modelů pivovarských kamionů, telefonních karet s pivní tématikou, pivovarských pohlednic, korbelů, pivovarských sklenic, účtenek, pivovarských cedulí, pivovarských kalendáříků, pivních lahví a pivovarské literatury. Krom toho bylo možno na výstavě získat velké množství informací týkajících se historie výroby piva, celosvětového výstavu piva, byla zde prezentována mapa světa, kde všude ochutnali české pivo. Část expozice byla věnována našim minipivovarům, kde byly prezentovány jejich etikety. K výstavě byla vydána i speciální příloha k časopisu Svět piva.

Výstava byla doplněna i ochutnávkami piv několika pivovarů, které se v rámci výstavy zde prezentovali a věnovaly pro návštěvníky různé ceny a pivní etikety, tácky a další sběratelský materiál.

U příležitosti konání výstavy vydal Pivovarský dvůr Dražíč dvě jubilejní etikety. Jedná se o Výstavní světlý ležák a Výstavní tmavý ležák. Na etiketách jsou dva pohledy na Prácheňské muzeum. Všem, kteří se na realizaci této akce podíleli a zejména jejímu hlavníku organizátorovi Ing. Řehůřkovi patří naše poděkování.

Petr Nahodil a Václav Soukup

Petr Nahodil

[ 11. 09. 2005 | Doporučit | Vytisknout | 1553 přečtení ]
Pivní aktuality ve zkratce
5.5.Pivní etikety piva Tulák
České sdružení klubů historie pivovarnictví, z. s. připravuje vydání nové série pivních etiket piva Tulák. V prodeji by se měla objevit v červnu.

9.4.Sběratelské setkání KSK v Praze
Zveme na setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané Klubem sběratelů kuriozit, které se bude konat 23. dubna 2022 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Rezervace stolů:
Petr Nahodil
tel.: 603 712 269
email: p.nahodil@centrum.cz


24.3.Setkání v Rakovníku zrušeno
Sběratelské setkání v Rakovníku plánované na 2. dubna je zrušeno.
Nejbližší setkání
21.05.2022 - Třebíč

28.05.2022 - Rožňava SK
Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození ČSR
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč
60 kalendáříků

Více informací o sérii

Časopis Svět piva

Svět piva

Časopis Svět piva vydává
České sdružení klubů historie pivovarnictví
pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace