www.pivnisberatelstvi.cz
Pivní aktuality / Staropramen chce prorazit v zahraničí, hlavně v Asii

Staropramen chce prorazit v zahraničí, hlavně v Asii

Pivní aktuality 27. 11. 2011 - Pivní aktuality

Pivovarnická skupina StarBev chce expandovat se Staropramenem, který skupině patří od r. 2009, v Asii a dalších zemích. Plánuje tak udržet dvouciferný nárůst obratu v exportních zemích včetně licenční výroby, jehož Pivovary Staropramen dosáhly v roce 2010.

Novinářům to při otevření nového návštěvnického centra za 30 milionů korun v areálu pivovaru na pražském Smíchově řekl generální ředitel skupiny Alain Beyens. Dále uvedl: „Poptávka po českém pivu je asi nejvyšší v historii a cílem pro následujících dvanáct měsíců je posílit náš tržní podíl v segmentu českého piva po celém světě.“ K tomu poslouží nejen nová reklamní kampaň, v níž skupina použije českou legendu o kněžně Libuši, ale i nové návštěvnické centrum.

Staropramen se vyváží do 30 zemí. Mezi největší trhy patří Ukrajina, Švédsko, Rusko, Německo a Británie. V Rusku, na Ukrajině, v Bulharsku, Chorvatsku a Srbsku se vyrábí licenčně. Beyens nevylučuje, že se licenční výroba rozšíří i do dalších pivovarů skupiny, například v Černé Hoře. Asie láká i další tuzemské pivovary. Před třemi lety začal vyvážet pivo do Číny Budějovický Budvar.


| Doporučit | Vytisknout | 2431 přečtení |
Pivní aktuality ve zkratce
02.04.2020: ZRUŠENO sběratelské setkání KSK v Praze 17.10.2020

Klub sběratelů kuriozit oznamuje, že setkání pro sběratele pivovarských suvenýrů plánované na 17. října 2020 je z důvodu vládních opatření souvisejících s pandemií COVID-19 ZRUŠENO. Všechny zakoupené i dosud nezaplacené rezervace stolů jsou automaticky přesunuty na jarní termín. Pevně věříme, že se na jaře všichni ve zdraví opět setkáme.

Novinka - Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození Československa
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč | 60 kalendáříků
Více informací o sérii

Časopis Svět piva
Svět piva
Časopis Svět piva vydává Sdružení pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace

Copyright © 2002-2021 Petr NAHODIL - kopírování jakékoliv části je možné jen se svolením autora! Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Powered by phpRS. Webdesign by PENAweb. Optimalizace PageRank.cz | Svět kalendářů