www.pivnisberatelstvi.cz
Pivní aktuality / Rakovnický pivovar opět vaří pivo Bakalář

Rakovnický pivovar opět vaří pivo Bakalář

Pivní aktuality 24. 05. 2005 - Pivní aktuality
Po dlouhých 7 letech se podařilo firmě CZECH BREWERY – RAKOVNÍK, a.s. Havlíčkova 69, 269 01 Rakovník znovu zprovoznit pivovar v Rakovníku. Úspěch je o to větší, že v tomto roce, roce 2004, se traduje 550. výročí pivovarnictví v Rakovníku.Pivovar vaří jejich tradiční značku Bakalář. Pivo Bakalář je vyráběné českou technologií, hlavní kvašení probíhá v otevřených spilkách 10-12 dnů. Zrání probíhá v ležáckých tancích 21-60 dnů. Spolu s kvalitními surovinami – sladem plzeňského typu, chmelem a chmel. extraktem ze žateckého červeňáku, cukrem z cukrové řepy a dobrou rakovnickou vodou čerpanou hlubokými vrty z podzemního jezera, Vám předkládáme pivo s velmi dobou a vyváženou chutí.

Pivovar vyrábí Pivo světlé výčepní a Pivo světlý ležák. Sběratelé ocení nové přírůstky do svých sbírek v podobě nových etiket, pivního tácku a pivovarských sklenic.

Jako reklamní slogan si pivovar zvolil dobové úsloví, které provázelo rakovnické pivo v 16. století po Evropě a přejí si, aby platilo i dnes. Toto úsloví hlásalo: „ Jeden papež v Římě, jeden přístav v Ankoně, jedna věž v Kremoně, pivo jedině z Rakovníka.“

Do další práce přejeme pivovaru Rakovník hodně úspěchů.


| Doporučit | Vytisknout | 3287 přečtení |
Pivní aktuality ve zkratce
26.09.2021: Sběratelské setkání KSK v Praze 16.10.2021

Zveme na setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané Klubem sběratelů kuriozit, které se bude konat 16. října 2021 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Stoly je možné rezervovat u p. Petra Nahodila, a to buď telefonicky na tel.: 603 712 269 nebo na emailu: p.nahodil@centrum.cz.

Od roku 2020 jsme nuceni v souvislosti s další změnou místa konání setkání přistoupit k úpravě ceny pronájmu stolu. Od nového roku bude cena 100 Kč. Děkujeme za pochopení.

Na setkání platí zakoupené stoly z neuskutečněného setkání 18.4.2020!

Novinka - Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození Československa
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč | 60 kalendáříků
Více informací o sérii

Časopis Svět piva
Svět piva
Časopis Svět piva vydává Sdružení pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace

Copyright © 2002-2021 Petr NAHODIL - kopírování jakékoliv části je možné jen se svolením autora! Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Powered by phpRS. Webdesign by PENAweb. Optimalizace PageRank.cz | Svět kalendářů