www.pivnisberatelstvi.cz
Pivní aktuality / Pivovar Eggenberg čeká po letech konkurzu dražba

Pivovar Eggenberg čeká po letech konkurzu dražba

Pivní aktuality 12. 08. 2012 - Pivní aktuality

Pivovar Eggenberg z Českého Krumlova zamíří po čtyřech letech od prohlášení konkurzu k prodeji jeho majetkové podstaty k dražbě.

Pivovar sice stále funguje díky fimě Beltton, která ho má v pronájmu. Důvodem prodeje je však zhoršující se ekonomická situace piovaru, jenž je  technologicky zastaralý. A své si vybírá také nestabilní prodej produkovaného piva.

Součástí prodeje ale není samotná budova pivovaru. Ta byla totiž před konkurzem převedena na jiného majitele. Pivovar Eggenberg zprivatizoval kontroverzní a později zavražděný podnikatel František Mrázek.

Do konkurzu podnik poslal spor o zaplacení dodávky chmelových produktů a dluh pivovaru, který se vyšplhal na deset milionů korun. Celková výše nesplacených závazků pivovaru dosáhla při vyhlášení insolvence na 150 milionů korun.


| Doporučit | Vytisknout | 1942 přečtení |
Pivní aktuality ve zkratce
02.04.2020: ZRUŠENO sběratelské setkání KSK v Praze 17.10.2020

Klub sběratelů kuriozit oznamuje, že setkání pro sběratele pivovarských suvenýrů plánované na 17. října 2020 je z důvodu vládních opatření souvisejících s pandemií COVID-19 ZRUŠENO. Všechny zakoupené i dosud nezaplacené rezervace stolů jsou automaticky přesunuty na jarní termín. Pevně věříme, že se na jaře všichni ve zdraví opět setkáme.

Novinka - Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození Československa
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč | 60 kalendáříků
Více informací o sérii

Časopis Svět piva
Svět piva
Časopis Svět piva vydává Sdružení pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace

Copyright © 2002-2021 Petr NAHODIL - kopírování jakékoliv části je možné jen se svolením autora! Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Powered by phpRS. Webdesign by PENAweb. Optimalizace PageRank.cz | Svět kalendářů