www.pivnisberatelstvi.cz
Pivní aktuality / Grep či limetka? Chuť piva se mění

Grep či limetka? Chuť piva se mění

Pivní aktuality 08. 10. 2012 - Pivní aktuality

Pivovary jdou tvrdě do letního boje o zákazníka a na trh chrlí jeden ovocný nízkoalkoholický osvěžovák za druhým.

Už dávno neplatí, že dát si v létě pivo na žízeň to znamená přestát hořkou chuť. Pivních značek, které začínají nabízet nápoj s příchutí ovoce neustále přibývá. V nabídce jsou švestky, pomeranče, višně nebo limetka.

Opravdu právě o tohle stojí čeští pivaři? „To nejsou pivaři, ale lidé, kteří pivo vůbec nepijí. Třeba dámy,“ vysvětluje boom pivních limonád šéf Svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý. Podle Veselého se novými produkty pivovary snaží po krizi oslovit každou část trhu.

Zemí zaslíbenou na ovocná piva je Belgie. Příchutí mají Belgičané nespočet, piva přitom bývají velmi silná. A kdo nabízí ovocné nápoje inspirované pivem:

- Staropramen loni v květnu uvedl na trh pivo s nižším obsahem alkoholu a příchutí citronu Cool Lemon. Podle firmy se Lemon osvědčil a teď přichází Staropramen Cool Grep.

- Heineken Česká republika – nabízí od začátku dubna 2012 Starobrno nepasterizované a Zlatopramen Radler se dvěma příchutěmi: oblíbený citron doplní pomeranč se zázvorem.

- Rodinný pivovar Bernard nabízí pivní nápoje například s příchutí švestky a višně.

- Jednička na trhu – Plzeňský Prazdroj nabízí dvě nová osvěžovadla: Gambrinus řízný citron a Gambrinus limetka s bezinkou. Vedle toho namíchal Prazdroj pšeničný nápoj Fénix s příchutí pomeranče.


| Doporučit | Vytisknout | 1907 přečtení |
Pivní aktuality ve zkratce
02.04.2020: ZRUŠENO sběratelské setkání KSK v Praze 17.10.2020

Klub sběratelů kuriozit oznamuje, že setkání pro sběratele pivovarských suvenýrů plánované na 17. října 2020 je z důvodu vládních opatření souvisejících s pandemií COVID-19 ZRUŠENO. Všechny zakoupené i dosud nezaplacené rezervace stolů jsou automaticky přesunuty na jarní termín. Pevně věříme, že se na jaře všichni ve zdraví opět setkáme.

Novinka - Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození Československa
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč | 60 kalendáříků
Více informací o sérii

Časopis Svět piva
Svět piva
Časopis Svět piva vydává Sdružení pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace

Copyright © 2002-2021 Petr NAHODIL - kopírování jakékoliv části je možné jen se svolením autora! Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Powered by phpRS. Webdesign by PENAweb. Optimalizace PageRank.cz | Svět kalendářů