www.pivnisberatelstvi.cz
Pivní aktuality / Grep či limetka? Chuť piva se mění

Grep či limetka? Chuť piva se mění

Pivní aktuality 08. 10. 2012 - Pivní aktuality

Pivovary jdou tvrdě do letního boje o zákazníka a na trh chrlí jeden ovocný nízkoalkoholický osvěžovák za druhým.

Už dávno neplatí, že dát si v létě pivo na žízeň to znamená přestát hořkou chuť. Pivních značek, které začínají nabízet nápoj s příchutí ovoce neustále přibývá. V nabídce jsou švestky, pomeranče, višně nebo limetka.

Opravdu právě o tohle stojí čeští pivaři? „To nejsou pivaři, ale lidé, kteří pivo vůbec nepijí. Třeba dámy,“ vysvětluje boom pivních limonád šéf Svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý. Podle Veselého se novými produkty pivovary snaží po krizi oslovit každou část trhu.

Zemí zaslíbenou na ovocná piva je Belgie. Příchutí mají Belgičané nespočet, piva přitom bývají velmi silná. A kdo nabízí ovocné nápoje inspirované pivem:

- Staropramen loni v květnu uvedl na trh pivo s nižším obsahem alkoholu a příchutí citronu Cool Lemon. Podle firmy se Lemon osvědčil a teď přichází Staropramen Cool Grep.

- Heineken Česká republika – nabízí od začátku dubna 2012 Starobrno nepasterizované a Zlatopramen Radler se dvěma příchutěmi: oblíbený citron doplní pomeranč se zázvorem.

- Rodinný pivovar Bernard nabízí pivní nápoje například s příchutí švestky a višně.

- Jednička na trhu – Plzeňský Prazdroj nabízí dvě nová osvěžovadla: Gambrinus řízný citron a Gambrinus limetka s bezinkou. Vedle toho namíchal Prazdroj pšeničný nápoj Fénix s příchutí pomeranče.


| Doporučit | Vytisknout | 1932 přečtení |
Pivní aktuality ve zkratce
26.09.2021: Sběratelské setkání KSK v Praze 16.10.2021

Zveme na setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané Klubem sběratelů kuriozit, které se bude konat 16. října 2021 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Stoly je možné rezervovat u p. Petra Nahodila, a to buď telefonicky na tel.: 603 712 269 nebo na emailu: p.nahodil@centrum.cz.

Od roku 2020 jsme nuceni v souvislosti s další změnou místa konání setkání přistoupit k úpravě ceny pronájmu stolu. Od nového roku bude cena 100 Kč. Děkujeme za pochopení.

Na setkání platí zakoupené stoly z neuskutečněného setkání 18.4.2020!

Novinka - Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození Československa
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč | 60 kalendáříků
Více informací o sérii

Časopis Svět piva
Svět piva
Časopis Svět piva vydává Sdružení pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace

Copyright © 2002-2022 Petr NAHODIL - kopírování jakékoliv části je možné jen se svolením autora! Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Powered by phpRS. Webdesign by PENAweb. Optimalizace PageRank.cz | Svět kalendářů