www.pivnisberatelstvi.cz
Pivní aktuality / Budvar smí užívat v Británii název Budweiser

Budvar smí užívat v Británii název Budweiser

Pivní aktuality 10. 11. 2011 - Pivní aktuality

Budějovický Budvar uspěl u soudního dvora EU ve sporu o používání názvu Budweiser. Konkurenční pivovar Anheuser-Busch, s nímž Budvar vede po světě kvůli známkám četné soudní spory, chtěl českému pivovaru zakázat používání značky Budweiser ve Velké Británii.

Podle rozhodnutí tribunálu k tomu ale není důvod. Budějovický Budvar podle mluvčího Petra Samce rozhodnutí vítá, Británie je po Německu jeho druhým nejvýznamnějším vývozním odbytištěm. Známku Budweiser mohou v Británii používat obě firmy. Jako první o ni požádal Anheuser-Busch, Budvar tak učinil později. Konkurent české firmy se pak obrátil na britský soud s tím, že chce, aby Budvar známku používat ve Velké Británii nemohl.

Britský tribunál následně požádal evropskou justici o radu. Soud sídlíci v Lucembursku uvedl, že britští spotřebitelé jasně vnímají rozdíly mezi pivy obou firem a že není důvod, proč známku Budweiser české společnosti ve Velké Británii zakázat.


| Doporučit | Vytisknout | 2659 přečtení |
Pivní aktuality ve zkratce
02.04.2020: ZRUŠENO sběratelské setkání KSK v Praze 17.10.2020

Klub sběratelů kuriozit oznamuje, že setkání pro sběratele pivovarských suvenýrů plánované na 17. října 2020 je z důvodu vládních opatření souvisejících s pandemií COVID-19 ZRUŠENO. Všechny zakoupené i dosud nezaplacené rezervace stolů jsou automaticky přesunuty na jarní termín. Pevně věříme, že se na jaře všichni ve zdraví opět setkáme.

Novinka - Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození Československa
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč | 60 kalendáříků
Více informací o sérii

Časopis Svět piva
Svět piva
Časopis Svět piva vydává Sdružení pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace

Copyright © 2002-2021 Petr NAHODIL - kopírování jakékoliv části je možné jen se svolením autora! Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Powered by phpRS. Webdesign by PENAweb. Optimalizace PageRank.cz | Svět kalendářů