www.pivnisberatelstvi.cz
Pivní aktuality / Budvar přesune do Česka stáčení plechovkového piva

Budvar přesune do Česka stáčení plechovkového piva

Pivní aktuality 22. 04. 2012 - Pivní aktuality

Většina velkých pivovarů v posledních letech investovala do vlastních stáčecích linek piva do boom prožívajících plastových lahví PET. Budějovický Budvar se ale vydává jiným směrem.

Kvůli stoupajícím prodejům investuje 95 milionů korun do vlastní linky na stáčení do Čechy jinak nepříliš oblíbených plechovek. Realizace by měla začít letos a dokončení linky je plánováno na první čtvrtletí 2013. Pivovar Budvar doposud stáčí své značky do plechovek v pivovaru Ottaklinger sídlícím ve Vídni.

„V loňském roce jsme se dostali na takový objem prodeje plechovkového piva, který nás opravňuje k zahájení vlastních stáčecích kapacit,“ uvedl generální ředitel Budvaru Jiří Boček.

Loni pivovar vyrobil 71 560 hektolitrů piva v plechovkách, což je nárůst meziročně o 7,5 procenta. Stáčení piva do plechovek v Rakousku znamená vyšší náklady na dopravu značek Budvaru do Rakouska a zpět. Podíl plechovkového piva je na trhu jen 1,5 procenta. Je to dáno tím, že spotřebitel v ceně platí i náklady na plechový obal. Pivo ve skle je levnější díky zálohovaným lahvím.


| Doporučit | Vytisknout | 1595 přečtení |
Pivní aktuality ve zkratce
02.04.2020: ZRUŠENO sběratelské setkání KSK v Praze 17.10.2020

Klub sběratelů kuriozit oznamuje, že setkání pro sběratele pivovarských suvenýrů plánované na 17. října 2020 je z důvodu vládních opatření souvisejících s pandemií COVID-19 ZRUŠENO. Všechny zakoupené i dosud nezaplacené rezervace stolů jsou automaticky přesunuty na jarní termín. Pevně věříme, že se na jaře všichni ve zdraví opět setkáme.

Novinka - Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození Československa
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč | 60 kalendáříků
Více informací o sérii

Časopis Svět piva
Svět piva
Časopis Svět piva vydává Sdružení pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace

Copyright © 2002-2021 Petr NAHODIL - kopírování jakékoliv části je možné jen se svolením autora! Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Powered by phpRS. Webdesign by PENAweb. Optimalizace PageRank.cz | Svět kalendářů