www.pivnisberatelstvi.cz
Pivní aktuality / Bernard naučil Čechy pít ochucené pivo

Bernard naučil Čechy pít ochucené pivo

Pivní aktuality 24. 01. 2012 - Pivní aktuality

Rodinný pivovar Bernard nebyl prvním výrobcem ochucených piv, na která se konzervativní čeští pivaři dívali dlouhá léta s nechutí až odporem, ale stal se jedním z nejznámějších.

Pomohly tomu i billboardy s holohlavým šéfem pivovaru, jinak obdařeným zrzavou kšticí. Bernardu loni stoupl výstav ovocných nealkoholických piv více než o tři čtvrtiny na 8306 hektolitrů, zatímco u nealkopiv a desítky zaznamenal pokles.

Firma tak v pravý čas vystihla trend, kdy se od klasického hořkého piva odvrací generace mladých lidí odkojených sladkými limonádami a coca-colou a hledá alternativu s alkoholem. Sladším pivům také stále více dávají přednost ženy.

Pivovarem roku je letos Bernard

Pivovarem roku 2011 se stal v anketě Sdružení přátel piva Rodinný pivovar Bernard. Sládkem roku je Ivan Chramostil z pivovaru U Fleků. Bernard uspěl i v kategorii nealkoholických piv. Skokanem roku je Únětická dvanáctka. Pivo ze zcela nového minipivovaru skončilo na třetím místě.


| Doporučit | Vytisknout | 2806 přečtení |
Pivní aktuality ve zkratce
02.04.2020: ZRUŠENO sběratelské setkání KSK v Praze 17.10.2020

Klub sběratelů kuriozit oznamuje, že setkání pro sběratele pivovarských suvenýrů plánované na 17. října 2020 je z důvodu vládních opatření souvisejících s pandemií COVID-19 ZRUŠENO. Všechny zakoupené i dosud nezaplacené rezervace stolů jsou automaticky přesunuty na jarní termín. Pevně věříme, že se na jaře všichni ve zdraví opět setkáme.

Novinka - Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození Československa
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč | 60 kalendáříků
Více informací o sérii

Časopis Svět piva
Svět piva
Časopis Svět piva vydává Sdružení pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace

Copyright © 2002-2021 Petr NAHODIL - kopírování jakékoliv části je možné jen se svolením autora! Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Powered by phpRS. Webdesign by PENAweb. Optimalizace PageRank.cz | Svět kalendářů