Tip na výlet: Saxíkovým pivovarnickým expresem po pivovarech

Informace - Tip na výlet: Saxíkovým pivovarnickým expresem po pivovarech

Dovolujeme si Vás pozvat v sobotu 27. února 2016 na tradiční Saxíkův pivovarnický expres za poznáním některých českých pivovarů. V tomto již III. ročníku se podíváme na jihovýchod Středočeského kraje, kdy se projedeme legendární trasou údolím řek. Nejdříve z Prahy vyrazíme podél Vltavy do Davle, kde následně podél Sázavy dojedeme až do Kácova.

Projedeme jednu z nejromantičtějších tratí u nás přezdívanou "Posázavský Pacifik", právem vyhledávanou hlavně výletníky a trempy. Po cca 100 km dorazíme do městyse Kácov, kde navštívíme pivovar Hubertus, malý lihovar a expozici starých motorak v Kácově. Kromě toho v pivovarnické restauraci poobědváme s možností další degustace jejich sortimentu vyráběných piv. Vlak vyrazí ze Zdic složený z historického vozu Rybák a služebního vozu Ds vyráběné těsně po válce. Nástup možný po trase Zdice (5:45) - Beroun (6:00) - Praha-Smíchov (7:30) - Praha-Vršovice (7:44) - případně Čerčany (10:55). Předpokládaný návrat k 20:00 hodině do Prahy, do Zdic cca 21:00 (samozřejmě zastavíme i v původně nástupních stanicích, nebo dle domluvy).

Rezervace na čísle 777 209 817-8, nebo mailu saxi-doprava@seznam.cz. Cena 490,- Kč za účatníka.
Cena zahrnuje: dopravu Saxíkovým Expresem, oběd v pivovaru Kácov (hlavní jídlo a nápoj dle výběru), exkurzi v pivovaru Kácov s degustací piva, prohlídka a degustace destilátů v lihovaru Kácov, volná prohlídka expozice historických motocyklů.

Po cestě bohaté občerstvení, snídaně, polévka, káva, čaj, limo a pod. Samozřejmě v služebním voze se bude točit pivo regionálních minipivovarů z Podbrdska - jineckého Viléma v podobě polotmavého ležáku, nachmelené "jedenáctky" a hostomického Fabiána 12% za příznivé ceny. Jídelní a nápojový lístek získá každý přihlášený účastník dopředu na vyžádání.

Na základě přihlášení a zakoupení Saxíkova voucheru Vám zašleme další propozice na základě Vaší nástupní stanice, palubní letáček včetně možného občerstvení po cestě. Upozornění na závěr - počet míst je omezen, tak případně s přihlášením neváhejte...

Uzávěrka přihlášek je 25. února 2016.

Případně odkaz na FB, kde akce prezentována...

NEJEDNÁ SE O ŽÁDNOU PRODEJNÍ A PODOBNOU AKCI, čistě výletní vláček s programem v plné režii muzea Výtopny Zdice, bez dotací.

S přáním příjemného dne za SAXI
z Výtopny Zdice

přeje
Radim Říha
tel: 777 209 817
více na www.saxi.cz

Petr Nahodil

[ 12. 02. 2016 | Doporučit | Vytisknout | 3220 přečtení ]
Pivní aktuality ve zkratce
5.5.Pivní etikety piva Tulák
České sdružení klubů historie pivovarnictví, z. s. připravuje vydání nové série pivních etiket piva Tulák. V prodeji by se měla objevit v červnu.

9.4.Sběratelské setkání KSK v Praze
Zveme na setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané Klubem sběratelů kuriozit, které se bude konat 23. dubna 2022 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Rezervace stolů:
Petr Nahodil
tel.: 603 712 269
email: p.nahodil@centrum.cz


24.3.Setkání v Rakovníku zrušeno
Sběratelské setkání v Rakovníku plánované na 2. dubna je zrušeno.
Nejbližší setkání
21.05.2022 - Třebíč

28.05.2022 - Rožňava SK
Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození ČSR
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč
60 kalendáříků

Více informací o sérii

Časopis Svět piva

Svět piva

Časopis Svět piva vydává
České sdružení klubů historie pivovarnictví
pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace