www.pivnisberatelstvi.cz
Akce, Burzy, Sběratelská setkání / 1. celosvetové setkání sberatelů pivních suvenýrů v Martině

1. celosvetové setkání sberatelů pivních suvenýrů v Martině

Akce, Burzy, Sběratelská setkání 22. 02. 2014 - Akce, Burzy, Sběratelská setkání

Ve dnech 3. - 6. října 2013 se v Martině konalo 1. celosvětové setkání sběratelů pivních suvenýrů. České sdružení klubů historie pivovarnictví nemohlo chybět. Ve čtvrtek brzy ráno jsme společně s mým dlouholetým kamarádem Vlastíkem Cífkou z Mělníka vyrazili jeho autem z Prahy do slovenského Martina. Cestou jsme navštívili několik českých pivovarů a do Martina jsme dorazili v podvečer. Ihned po ubytování jsme se pěšky odebrali do hotelu Victoria, kde probíhala Beer Party.

Vzhledem k velkému zájmu o tuto akci byl vstup jen na vstupenky. Cena vstupenky byla 5 €, za což bylo možné po celý večer konzumovat různé zabijačkové speciality. Zároveň s koupí vstupenky na party si každý mohl koupit již vstupenku na vlastní setkání sběratelů do sportovní haly. Cena byla rovněž 5 € a každý obdržel igelitku, ve které měl pamětní list, sérii tácků vydaných k celosvětovému setkání, registrační kartu na krk a brožurku s podrobným programem 1. celosvětového setkání sběratelů. Pivo se dávalo za žetony, které si každý koupil na recepci hotelu Victoria. V nabídce byla piva vařená hotelovým minipivovarem. Cena žetonu byla 1,5 €. V době našeho příchodu právě končili své zahajovací proslovy předseda Porter clubu Ing. Ján Pokrievka a celosvětový generální koordinátor Juan Carlos De Marco z Argentiny. Tento poděkoval slovenským organizátorům za práci při realizaci celosvětového setkání. Uvedl, že sen byl proměněn ve skutečnost. Poté se již rozběhla Beer Party na plné obrátky. Program byl prokládán různými soutěžemi, tancem a všichni se viditelně při dobrém pivečku výborně bavili. I my jsme odcházeli na ubytovnu s velmi dobrými pocity.

Beer party - Fotografie členů KSK ze zahajovací Beer Party v Hotelu Victoria pořádané k 1. celosvětovému setkání sběratelů pivních suvenýrů v Martině 2013. Zleva Vlastimil Cífka, generální celosvětový koordinátor Juan Carlos De Marco z Argentiny a Petr Nahodil.

V pátek ráno jsme čekali na určeném místě na autobus, který nás odvezl na výlet do Banské Bystrice. Nejprve jsme navštívili pivovar Urpiner. Po exkurzi provozu pivovaru jsme měli možnost si nakoupit různé suvenýry v jejich podnikové prodejně. Poté jsme byli odvezeni na oběd do penzionu, kde jsme si pochutnali na výborném gulášku i na točených pivech z produkce pivovaru Urpiner. Vše zdarma. Naše srdíčka zajásala, když na stole byly pro účastníky našeho zájezdu připraveny pivní tácky a pivní etikety z pivovaru Urpiner. Po skončení oběda nás autobus odvezl do centra města, kde již na nás čekala průvodkyně, která nám ve stručnosti představila město Banská Bystrica. Celou dobu pobytu v Banské Bystrici nás doprovázel předseda klubu Bystričan. Před odjezdem každý účastník obdržel igelitku s propagačními materiály jako dar od vedení města. Kromě zájezdu do Banské Bystrice připravili organizátoři pro účastníky celosvětového setkání ještě zájezdy do Vyhně s prohlídkou pivovaru Steiger a.s., do Bešeňové s návštěvou Thermal parku Gino Paradise. Do Martina se všichni vrátili do 16.00 hod.

A pak už to přišlo. Od 17.00 hod. začalo 1. celosvětové setkání sběratelů pivních suvenýrů. Po uvítacích projevech Ing. Pokrievky a Juana Carlose De Marco se rozběhl kolotoč osobních setkání, výměn, koupí i prodejů pivních suvenýrů. Pod pódiem byla výstavka světových piv, jedna celá tribuna byla věnována neskutečně bohaté tombole, ve které bylo více než 500 cen a každý los byl výherní. I naše sdružení klubů věnovalo do tomboly 22 cen. Setkání bylo opět prokládáno soutěžemi, předáváním ocenění různým sběratelským osobnostem. Vedle pódia byly umístěny panely, kde byla loga zúčastněných klubů a sběratelských organizací a vlajky zastoupených států. Páteční setkání končilo kolem 23.00 hod. V sobotu pokračovalo od 08.00 – 14.00 hod. O dodržování pitného režimu se staralo 9 slovenských a 2 české minipivovary, které točily cca 30 značek piv ze své produkce. Oficiálním pivem 1. celosvětového setkání sběratelů bylo tmavé pivo Porter 19° vyrobené v pivovaru Kaltenecker. Na setkání bylo možno zakoupit kromě etikety oficiálního piva také sérii 11 etiket vydaných k setkání minipivovarem Pokrovar. K setkání byla vyrobena i dvě příležitostná razítka, kterými si nechávali účastníci orazítkovat různé tiskoviny a etikety. Dle údajů z tiskové konference se vlastního setkání účastnilo více než 800 návštěvníků, z toho registrovaných bylo více než 600 z 36 států světa.

Pivní etikety - Sada pivních etiket vydaných k 1. celosvětovému setkání sběratelů pivních suvenýrů v Martině 2013 Domácím pivovarem Pokrovar. Sadu etiket bylo možné zakoupit na setkání.

Program celosvětového setkání dále pokračoval v sobotu pracovním kongresem Brewery Collectibles World Convention. Ve večerních hodinách společenským večerem s živou hudbou, tancem a vystoupením folklorních souborů. V neděli probíhal 3. ročník celostátní degustační soutěže domácích vařičů piva. V neděli večer proběhlo vyhodnocení celé akce na soukromé večeři s prezidentem organizačního týmu, členů světové exekutivy, sponzorů a pozvaných hostí.

Já i s mým kamarádem jsme odjížděli z Martina velice spokojeni, neboť jsme získali nové přírůstky do svých sbírek, poznali nové přátele a prožili krásné tři dny. Slovenským organizátorům, osobně Ing. Jánu Pokrievkovi – předsedovi Porter Clubu Martin, patří velké poděkování za jejich skvěle odvedenou práci.

Tolik stručná informace o 1. celosvětovém setkání sběratelů pivních suvenýrů v Martině. Příští 2. celosvětové setkání sběratelů pivních suvenýrů se uskuteční od 3.- 5. září 2015 v MILWAUKEE – USA a organizuje ho Brewery Collectibles Club of America.


| Doporučit | Vytisknout | 5034 přečtení |
Pivní aktuality ve zkratce
26.09.2021: Sběratelské setkání KSK v Praze 16.10.2021

Zveme na setkání sběratelů pivních suvenýrů pořádané Klubem sběratelů kuriozit, které se bude konat 16. října 2021 v Kulturním domě Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10.

Stoly je možné rezervovat u p. Petra Nahodila, a to buď telefonicky na tel.: 603 712 269 nebo na emailu: p.nahodil@centrum.cz.

Od roku 2020 jsme nuceni v souvislosti s další změnou místa konání setkání přistoupit k úpravě ceny pronájmu stolu. Od nového roku bude cena 100 Kč. Děkujeme za pochopení.

Na setkání platí zakoupené stoly z neuskutečněného setkání 18.4.2020!

Novinka - Naše a světové pivovary od A do Z
Kartičkové kalendáříky - pivovary od A do Z

Série kalendáříků s pivními etiketami nejen našich pivovarů.

Více informací

Miniatlas světa pivních etiket na kk
Miniatlas světa pivních etiket

Unikátní projekt mapující svět pivních etiket.

Více informací

60. výročí osvobození Československa
Logo projektu.

Série s vojenskou technikou
z období 2. světové války

Cena série: 180,- Kč | 60 kalendáříků
Více informací o sérii

Časopis Svět piva
Svět piva
Časopis Svět piva vydává Sdružení pro sběratele pivovarských suvenýrů.

Více o časopise Svět piva

Online burza
Informace

Copyright © 2002-2022 Petr NAHODIL - kopírování jakékoliv části je možné jen se svolením autora! Použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Powered by phpRS. Webdesign by PENAweb. Optimalizace PageRank.cz | Svět kalendářů